Stephen King - Dračí oči

(1987)

Žánr : fantasy

Jak vznikla tato podivná kniha? Dcera Stephen Kinga Naomi chtěla, aby jí otec četl pohádky. A nebyl by to velký King, aby se k takovému úkolu nepostavil po svém. Proč číst něco, co už bylo napsáno, když je jednodušší napsat vlastní pohádku. A samozřejmě pohádku ve svém vlastním stylu. A jak knihu přijala americká kritika ?

Poté, co napsal „TO“, horor par excellence, co ještě může Stephen King, mistr morbidity, věnovat věrným čtenářům jako přídavek? Odpověď je jednoduchá : Dračí oči! - Nashville Banner

Mistr hororu rozšiřuje své království … ten člověk opravdu ví, jak vyprávět příběhy! - San Jose Mercury News

Čáry Stephena Kinga …. Lákavě obratné … druh knihy, která vás udrží vzhůru, až budete mít oči ve dvě ráno červené únavou, protože prostě nedokážete přestat otáčet stránky. – Washington Post Book World

Tedy, King napsal pro změnu pohádku pro dospělé. Příběh je jednoduchý, rychlí děj, šťastný konec. Je král. Pan král má dva syny a také jednoho čaroděje. Král je ovládán čarodějem a čaroděj chce ovládnout celé království a pak ho doslova zničit. Starý král byl zavražděn. Odsouzen za vraždu byl starší syn, i když zločin nespáchal, odsedí si svůj zbytek života ve vězení. Na trůn nastupuje mladší syn, který není jako jeho bratr – silný, chytrý, hodný. Je bohužel natolik slabý duchem a myslí, že ho královský čaroděj může ovládat a tím i nadále vládnout království. Jistě již víte, v čem je zakopaný pes. Proč byl král zavražděn a následník trůnu byl uvržen do vězení. Inu, i když pohádka, knihu jsem měl přečtenou za tři dny a mohu říci, že byla poutavá. Pokud máte rádi pohádky, či kdysi dávno si pamatujete, jak jste si jako děti po večerech četly pohádkové příběhy, neváhejte a pusťte se do Dračích očí.


Článek napsal Marian Gallo (aka Silver) || Prosinec 2001


Knižní recenze publikovaná na Čtenáři - www.ctenar.net - dne 01.05.2003, autor : Marian Gallo (aka Silver)

Článek ohodnocen 209 čtenáři : Článek má 1463 čtenářů.  Ohodnoťte ho také :  1 2 3 4 5     


diskuze - okomentujte tento článek, či tuto knihu

Napsat příspěvek ...

29.07. 2011  18:30

Pro Anetice: Nejspíš potřebuješ na tento styl psaní ještě dozrát a to nemyslím ve zlém. To je prostě King a to je na jeho psaní to nejlepší. Skáče z jednoho období života hrdinů do druhého a díky tomu celý příběh do sebe zapadá.
Tato knížka byla první co jsem od něj četla a tak jsem neváhala při výběru autora následujících dvou děl co jsem přečetla.Je to borec a proto se podle jeho knih točí i filmy.To mluví za vše.
DOPORUČUJI!!!

13.01. 2011  18:03

podle mě to bylo naprosto příšerný každou chvíli se tam přeskakoval čas...chvíli minulost pak budoucnost pak zase minulost a přitomnost...vůbec se mi to nelíbilo a Nedoporučuju

08.02. 2007  18:14

Ahoj, tuhle knížku jsem si sice přečetla jen do půlky, ale zaujala mě. Bohužel jsem měla i jiné starosti, a tak jsem ji vratila zpatky do knihovny. Ale musim vam řict, že už od půlky příznivci Kinga odhadnout jaký to má konec:)...docela pohadka a ne horor..

23.09. 2006  22:49

tuhle knížku jsem našla v knihovně...koukám...Stephen King...hmmm Dračí oči (!!!dračí!!!-já fanatik do draků a fanatik do Kinga) přečetla jsem...fakt se mi to líbilo...fakt hodně:) doporučuju všem!!!

27.06. 2006  16:16

i přesto že je to tak trochu pohádka mě tahle kniha okouzlila a patří k mým oblíbeným!

05.03. 2005  22:52

pekne cteni na dobrou noc a vzrusujici, jsem s touto knihou spokojen, byt jsem temnou vez necetl

15.03. 2004  15:11

Inu, zde se King trošku odvrátil od svého klasického díla a nechal čtenáře nahlédnou, jak vypadá hororová historka ze světa králů a čeledínů. Navíc je příběh dosazen do Kingova Středosvěta.

08.03. 2004  21:06

ano, tady jsem se moc nerozepsal, bral jsem to totiž jen jako pohádku, pistolníka jsem četl až po této knize. Jinak jak sám K říká, Temná věž, Středosvět je jeho vnitřní vesmír, od něhož se pak odvíjejí další v jeho ostatních knihách. V některých případech do Středosvěta umisťuje „zloduchy“, kteří ze svých příběhů záhadně zmizeli. Na ně pak Roland naráží ve svém putování. Ostatně připravuji článek o Černém domě, kde se to Středosvětem jen hemží. Proto jsou pro mne jeho příběhy tak cenné, neboť se nejedná jen o příběhy, ale i o něco více. Ale toto se pozná po mnoha jeho přečtených knihách.

08.03. 2004  13:59

Silvere, na to, jak jsi štědrý v ostatních případech, jsi tady nápadně zamlklý - že bys neměl rád pohádky?
Nezapomeň na souvislost mezi touto knihou, Temnou věží, Svědectvím a mnoha dalšími...

přihlásit se statistika odběr novinek filozofie webu