Jeff Grubb - Starcraft - Křížová cesta

(2001)

Žánr : sci-fi

Nejednotná Konfederace Terranských vyhnanců vzdálená 60000 světelných let od Země se zmítá uprostřed války, mezi vyspělými Protossy a organickými Zergy. Mike Liberty, jeden z dobrých reportérů, který si musí „hlídat záda“, před vysoko postavenými lidmi, se vzhledem ke svému přístupu k reportážím, ocitá uprostřed všeho dění, ačkoli částečně nechtěně.

Hráli jste někdy hru starcraft? Pokud ne, tak po přečtení této knížky, již chtít budete (alespoň trochu). Už hra samotná oplývala skvělým příběhem a tato kniha ho vkusně rozšiřuje, ačkoli jen první kapitolu, zabývající se úvodní kampaní za lidské pokolení. Firma Blizard, jež hru v roce 1998 vydala, strhla masové šílenství, které pokračuje i v dnešních dnech. Pokud nevěříte, tak zavítejte do jižní Koreje, kde je hra nejslavnější. V mém případě se jedná o jednu z nejmilejších her a velkou zásluhu na tom má právě její příběh.

Jeff Grubb se rozhodl příběh vyprávět z pohledu „nezaujatého“ reportéra Mika Libertiho, jež se ve špatnou dobu, objevil na špatném místě. Souhra náhod ho uvrhne do centra dění a mnohokrát se musí ujišťovat, na čí straně vlastně stojí. Zergové se šíří vesmírem jako zhoubná rakovina, ničíc vše ve své cestě. Protossové se objevují z ničeho nic, na místech, kde je nikdo nečeká a během mála chvil ničí celé planety jen proto, aby zabránili šíření Zergské nákazy. Konfederace se otřásá pod náporem rebelů, Synů Korhalu a Mike Liberty odhaluje obrovské komploty, jež obě strany spřádaly. Spolu s Jimem Raynorem a Sarah Kerrigenovou jsou nuceni činit rozhodnutí proti své vůli a postupem času jim nezbývá nic jiného, nežli utéci.

Příběh rychle ubíhá a nabírá spád během prvních pár kapitol. Nejedná se však o nic přehnaně strhujícího jelikož chybí podrobný popis scén, který by z této řadové sci-fi udělal sci-fi výtečnou.

Doporučit, či nedoporučit? Pokud jste již hráli hru a líbila se vám, tak není jiné volby, nežli ano, ale pro vás ostatní, bych doporučil popřemýšlet. Máte-li však rádi sci-fi a rychle ubíhající děj, tak zde, je kniha přesně pro vás.


Článek napsal Jumbik || Červenec 2005


Knižní recenze publikovaná na Čtenáři - www.ctenar.net - dne 07.07.2005, autor : Jumbik

Článek ohodnocen 168 čtenáři : Článek má 1286 čtenářů.  Ohodnoťte ho také :  1 2 3 4 5     


diskuze - okomentujte tento článek, či tuto knihu

Napsat příspěvek ...

tento článek ještě zatím nikdo nekomentoval ...

přihlásit se statistika odběr novinek filozofie webu