William King - Andělé smrti

(2005)

Žánr : fantasy

Autor legendárí série o Gotreku a Felixovi ze scěta Warhammeru má další příběh. Tentokrát vlastní, ale stejně legendární.

Na kontinentu Gaeia jsou lidé v pozici chroustů, otrokůpod svými pány, temnými elfy Terrarchy. Lidé trpí dlouho pod jejich tyranií, až se objeví střelný prach a generál Armande Koth (proč mi jen jeho jméno připomína R. E. Howarda?), který vymůže práva lidí. Tak se společnost rozdělí na Rudé a Modré. Rudí prosazují práva lidí, Modří chtějí vše při starém.

Hlavním hrdinou je míšenec Rik, člen armády Jejího veličenstva královny Arielle. Je šikanován svým nadřízeným, fanatickým terrarchou Sardekem, který ho nenávidí pro jeho smíšenou krev. Spolu se svými přáteli Lasičkou a Barbarem musí řešit trauma.

Ve starém dole, kde bojují s pavoučím démonem, najdou knihy starého čaroděje. Rozhodnou se je prodat. Tím se roztočí kolotoč událostí, který začne prodáním knih a zkončí bojem s pavoučím bohem Uranem Uhlatrem.

Příběh je jedním slovem geniální. Má skvělou konstrukci a rytmus, jsou zde použity málo časté reálie raného novověku(ale čím bojovali Kaelin Ring v Gemmellově Bouřlivákovi?). Prvky fantastiky jsouopět střídmé, ale výrazné a všudypřítomné. Jedná se v podstatě o samostatný příběh, ale tím, že si nekoupíte druhý díl, si vydláždítecestu do pekel.

Abych jenom nechválil - občas je přítomné doočíbijící kopírování (lord Orodruin, Armnande Koth...). Ale to je jenom podružnost, protože dílo je samo o sobě dobré, až geniální.


Článek napsal Orix || Červen 2008


Knižní recenze publikovaná na Čtenáři - www.ctenar.net - dne 06.06.2008, autor : Orix

Článek ohodnocen 4 čtenáři : Článek má 1190 čtenářů.  Ohodnoťte ho také :  1 2 3 4 5     


diskuze - okomentujte tento článek, či tuto knihu

Napsat příspěvek ...

26.10. 2009  14:09

Jedine, co me na teto knize ... ale ano - iritovalo, byla postava neznicitelneho spolubojovnika hl. hrdiny. Navic kdyz na konci porazi statistiku a nezemre, i kdyz by mel!

P.S. Elfskeho velitele je skoda, svym zpusobem sympaticka osoba...

přihlásit se statistika odběr novinek filozofie webu